Opublikowano

Cichy piec gazowy dwufunkcyjny Junkers Cerapur 4,8-25kW

Kwestia hałasu przy zakupie pieca gazowego jest często lekceważona, a sprawa ta jest ważna szczególnie w przypadku mieszkań i małych domów.

W powyższych sytuacjach piec montowany jest w pomieszczeniach takich kuchnia lub łazienka. W małym budynku, mieszkaniu gdy pomieszczenie z kotłem sąsiaduje z sypialnią lub salonem, dźwięki z kotła gazowego mogą utrudniać sen lub przeszkadzać w codziennym korzystaniu z pomieszczeń. Dlatego warto zwrócić uwagę na poziom komfortu akustycznego, szczególnie że piece gazowe nie należą z definicji do urządzeń bardzo cichych.

Jak czytać informacje o poziomie hałasu

Poziom natężenia dźwięku wyrażany jest w dB. Warto wiedzieć, że jest to jednostka logarytmiczna. Zmiana wartości o trzy jednostki do zmiana poziomu hałasu dwukrotna. Czyli urządzenie emitujące dźwięki o natężeniu 45 dB będzie dwukrotnie głośniejsze od urządzenia z emisją na poziomie 42 dB.

Nowy kocioł gazowy Junkers Cerapur dwufunkcyjny o mocy 4,8-25kW emituje dźwięki na poziomie maksymalnie 43dB, co jest bardzo dobrym wynikiem i jednym z najniższych w klasie urządzeń gazowych dwufunkcyjnych. Co istotne, udało się to uzyskać w bardzo estetycznej i małej obudowie.

Nasza aktualna oferta na:

Piec gazowy Junkers Cerapur dwufunkcyjny 4,8-25kW